Header Ads

Διπλό… ελπίδας στο Δουβλίνο για τη Ραπίντ Βιέννης!

Ζωντανή στο κυνήγι της πρόκρισης έμεινε η Ραπίντ Βιέννης, που επικράτησε 3-1 της Ντάνταλκ στην Ιρλανδία.

Όσο ζει, ελπίζει για την πρόκριση στους «32» του Europa League η Ραπίντ Βιέννης, η οποία έφυγε με το διπλό από το Δουβλίνο, καθώς επικράτησε 3-1 της αδύναμης Ντάνταλκ.

Η αυστριακή ομάδα επέβαλε την ανωτερότητά της από τα πρώτα λεπτά και ευτύχησε να προηγηθεί στο 11’ με δυνατό σουτ του Κνασμίλνερ.

Οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και στο 37’ έβαλαν τις βάσεις για την επικράτησή τους, με τον Κάρα να εκτελεί με κεφαλιά τον Ρότζερς για το 0-2.

Η Ντάνταλκ θα μπορούσε να μπει ξανά στο παιχνίδι, ωστόσο ο Οντούβα στο 49’ αστόχησε σε πέναλτι.

Σαν να μην έφτανε αυτό για τους Ιρλανδούς, ήρθε ο Κάρα στο 58’ να γράψει το 0-3 με εξαιρετικό τελείωμα.

Το μόνο που άλλαξε μέχρι το φινάλε του αγώνα ήταν η μείωση του σκορ με πέναλτι του Σιλντς στο 63’ (1-3).

Για τη Ραπίντ Βιέννης, η οποία έφτασε στους 6 πόντους και ισοβαθμεί με τη Μόλντε, αγωνίστηκε για 66 λεπτά ο Ταξιάρχης Φούντας.