Header Ads

Κροατικά ΜΜΕ: «Η ΑΕΚ… φίμωσε τη Ντινάμο!»

Την κυριαρχία της ΑΕΚ επί της Ντινάμο και τη δυνατότητα που είχε να καθαρίσει από χθες την πρόκριση αναγνώρισαν τα ΜΜΕ της Κροατίας.

Ενδεικτικά του σοκ που προκάλεσε στη Ντινάμο η ήττα από την ΑΕΚ είναι τα δημοσιεύματα στην Κροατία.

Τα ΜΜΕ της χώρας αναγνωρίζουν την ανωτερότητα της «Ένωσης» στο β’ ημίχρονο και παραδέχονται ότι χάρη στον Λιβάκοβιτς η ομάδα του Μπίστσαν δεν αποκλείστηκε από χθες.

Αναφέρουν συγκεκριμένα οι τίτλοι:

Germanijak: Η Ντινάμο έπαιξε ένα πολύ καλό ημίχρονο, μετά βυθίστηκε ανεξήγητα. Οι Μπλε χρειάζονται ένα θαύμα για να περάσουν.

Vecernji: Η Ντιναμό κατέρρευσε στο δεύτερο ημίχρονο. Η ΑΕΚ σόκαρε τους Μπλε στο Μαξιμίρ (1:2)

24sata: Οι Έλληνες έχουν το πλεονέκτημα στην Αθήνα: Σε δύσκολη θέση η Ντιναμό… Σπουδαία νίκη πέτυχε η ΑΕΚ, ο Μπίστσαν πρέπει να προβληματιστεί έντονα για την εικόνα του β’ μέρους.

Slobodnadalmacija: Σοκ στο Maksimir: Η ΑΕΚ σκόραρε στο τελευταίο λεπτό, οι Μπλε βρίσκονται σε εξαιρετικά δύσκολη κατάσταση.

Jutarnji: Οι Έλληνες συγκλόνισαν στο Μαξιμίρ με ανατροπή στο 90?, οι Μπλε με την πλάτη στον τοίχο στην Αθήνα. Έντονη πίεση για τον Ιγκόρ Μπίστσαν.

Ιndex: Σοκ στο Μάξιμιρ, η ΑΕΚ πήρε το τεράστιο προβάδισμα πρόκρισης με γκολ στο 90?.

Sportnet: Η Ντινάμο κατέρρευσε και η ΑΕΚ πήρε τεράστιο προβάδισμα πόκρισης μέσα στο Μάξιμιρ.

Sportske: Η ΑΕΚ… φίμωσε τη Ντινάμο στο Ζάγκρεμπ, σε ματς με θλιβερή κατάληξη για τους Μπλε.

Sportcom: Δράμα… Η Ντινάμο «εξαφανίστηκε» από το γήπεδο στο β’ ημίχρονο και η ΑΕΚ πήρε μεγάλο προβάδισμα. Χάρη στον Λιβάκοβιτς η Ντινάμο έχει κάποιες ελπίδες.
Ακολουθήστε το AEK Fans Blog στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις