Header Ads


Μουντιάλ 2022: Η τελική βαθμολογία στον Όγδοο όμιλο!

Μουντιάλ 2022: Η τελική βαθμολογία στον Όγδοο όμιλο!

Δείτε ποιες ομάδες προκρίθηκαν στους «16» του Μουντιάλ μετά τα σημερινά αποτελέσματα..

Η Πορτογαλία πήρε την πρωτιά στον όγδοο όμιλο και η Νότια Κορέα που κέρδισε την ομάδα του Φερνάντο Σάντος, τερμάτισε στη δεύτερη θέση.

Η Πορτογαλία ηττήθηκε από τη Νότια Κορέα 2-1, αλλά αυτό δεν στάθηκε αρκετό για να χάσει την πρωτιά στον όγδοο όμιλο του Μουντιάλ 2022. Η Ουρουγουάη κέρδισε την Γκάνα αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό, μιας και οι Ασιάτες προκρίθηκαν στην επόμενη φάση.





Τα ζευγάρια των 16 για Πορτογαλία και Ουρουγουάη



05/12, 21:00 1G - Νότια Κορέα, (974 Stadium, Ντόχα) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+
06/12, 21:00 Πορτογαλία - 2G, (Στάδιο Lusail, Lusail) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Η Ουρουγουάη θα αναμετρηθεί στους "16" με μια εκ των Βραζιλίας ή Ελβετίας (το πιθανότερο είναι να παίξει με τη σελεσάο), ενώ η Πορτογαλία μπορεί να αναμετρηθεί με μια/έναν εκ των Ελβετίας / Σερβίας / Καμερούν.


Η τελική βαθμολογία του όγδοου ομίλου





Τα ζευγάρια των 16 και το πρόγραμμα μέχρι τον τελικό





Σάββατο 3 Δεκεμβρίου

17:00 Ολλανδία - ΗΠΑ, (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+
21:00 Αργεντινή - Αυστραλία, (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Κυριακή 4 Δεκεμβρίου

17:00 Γαλλία - Πολωνία, (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+
21:00 Αγγλία - Σενεγάλη, (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Δευτέρα 5 Δεκεμβρίου

17:00 Ιαπωνία - Κροατία, (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+
21:00 1G - Νότια Κορέα, (974 Stadium, Ντόχα) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Τρίτη 6 Δεκεμβρίου

17:00 Μαρόκο - Ισπανία, (Στάδιο Education City, Ντόχα) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+
21:00 Πορτογαλία - 2G, (Στάδιο Lusail, Lusail) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Παρασκευή 9 Δεκεμβρίου

17:00 QF1: Ιαπωνία ή Κροατία - W54, (Στάδιο Education City, Ντόχα) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+
21:00 QF2: Ολλανδία ή ΗΠΑ - Αργεντινή ή Αυστραλία, (Στάδιο Lusail, Lusail) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Σάββατο 10 Δεκεμβρίου

17:00 QF3: Μαρόκο ή Ισπανία - W56, (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+
21:00 QF4: Αγγλία ή Σενεγάλη - Γαλλία ή Πολωνία, (Στάδιο Lusail, Lusail) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Τρίτη 13 Δεκεμβρίου

21:00 SF1: Ολλανδία/ΗΠΑ ή Αργεντινή/Αυστραλία - Νικητής QF1, (Στάδιο Lusail, Lusail) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Τετάρτη 14 Δεκεμβρίου

21:00 SF2: Αγγλία/Σενεγάλη ή Γαλλία/Πολωνία - Νικητής QF3, (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Σάββατο 17 Δεκεμβρίου

17:00 Ηττημένος SF1 - Ηττημένος SF2 (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Κυριακή 18 Δεκεμβρίου

17:00 Νικητής SF1 - Νικητής SF2 (Στάδιο Lusail, Lusail) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+
Ακολουθήστε το AEK Fans Blog στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
loading...

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Εικόνες θέματος από hdoddema. Από το Blogger.