Header Ads


Μουντιάλ 2022: Η τελική βαθμολογία στο Β' Όμιλο!

Μουντιάλ 2022: Η τελική βαθμολογία στο Β' Όμιλο!

Δείτε ποιες ομάδες προκρίθηκαν στους «16» του Μουντιάλ μετά τα σημερινά αποτελέσματα στον Β'  όμιλο - Τα πρώτα ζευγάρια!

Η Αγγλία και οι ΗΠΑ πήραν το εισιτήριο για τους "16" από τον δεύτερο όμιλο του Μουντιάλ και θα αντιμετωπίσουν Σενεγάλη και Ολλανδία αντίστοιχα.

Έπεσε η αυλαία του δεύτερου ομίλου με μεγάλες κερδισμένες την Αγγλίας και τις ΗΠΑ. Οι Άγγλοι επικράτησε 3-0της Ουαλίας και σφράγισαν την πρώτη θέση, ενώ οι Αμερικανοί με τη νίκη τους 1-0 κόντρα στο Ιράν προκρίθηκαν ως δεύτεροι.




Έτσι, οι ΗΠΑ θα αντιμετωπίσουν το Σάββατο (03/12, 17.00) την Ολλανδία, ενώ η Αγγλία θα παίξει την Κυριακή (04/12, 21.00) απέναντι στη Σενεγάλη.


Τα δύο πρώτα ζευγάρια των 16



Σάββατο 3 Δεκεμβρίου

17:00 Ολλανδία - ΗΠΑ, (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Κυριακή 4 Δεκεμβρίου

21:00 Αγγλία - Σενεγάλη, (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Στη συνέχεια ο νικητής του ζευγαριού Ολλανδία - ΗΠΑ θα αντιμετωπίσει το νικητή του ζευγαριού ανάμεσα στον πρώτο του τρίτου ομίλου (Πολωνία, Αργεντινή, Σαουδική Αραβία, Μεξικό) με τον δεύτερο του τέταρτου (Γαλλία, Αυστραλία, Δανία, Τυνησία), ενώ ο νικητής του Αγγλία - Σενεγάλη θα παίξει με την ομάδα που θα περάσει από το ζευγάρι του πρώτου του τέταρτου ομίλου με τον δεύτερο του τρίτου.




Η τελική βαθμολογία του δεύτερου ομίλου






Τα ζευγάρια των 16 και το πρόγραμμα μέχρι τον τελικό



Σάββατο 3 Δεκεμβρίου

17:00 Ολλανδία - 2Β, (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+
21:00 1C - 2D, (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+
Κυριακή 4 Δεκεμβρίου

17:00 1D - 2C, (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+
21:00 1B - Σενεγάλη, (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Δευτέρα 5 Δεκεμβρίου

17:00 1Ε - 2F, (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+
21:00 1G - 2H, (974 Stadium, Ντόχα) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+




Τρίτη 6 Δεκεμβρίου

17:00 1F - 2E, (Στάδιο Education City, Ντόχα) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+
21:00 1H - 2G, (Στάδιο Lusail, Lusail) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Παρασκευή 9 Δεκεμβρίου

17:00 QF1: W53 - W54, (Στάδιο Education City, Ντόχα) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+
21:00 QF2: W49 - W50, (Στάδιο Lusail, Lusail) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Σάββατο 10 Δεκεμβρίου

17:00 QF3: W55 - W56, (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+
21:00 QF4: W51 - W52, (Στάδιο Lusail, Lusail) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Τρίτη 13 Δεκεμβρίου

21:00 SF1: W57 - W58, (Στάδιο Lusail, Lusail) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Τετάρτη 14 Δεκεμβρίου

21:00 SF2: W59 - W60, (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Σάββατο 17 Δεκεμβρίου

17:00 ΤΡΙΤΗ ΘΕΣΗ - (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Κυριακή 18 Δεκεμβρίου

17:00 ΤΕΛΙΚΟΣ - (Στάδιο Lusail, Lusail) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+
Ακολουθήστε το AEK Fans Blog στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
loading...

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Εικόνες θέματος από hdoddema. Από το Blogger.