Με το δεξί οι Κορασίδες στο Final 6 (26-25)

Οι Κορασίδες της ΑΕΚ επικράτησαν 26-25 του Πανελληνίου Νεάπολης, για την πρώτη αγωνιστική της τελικής φάσης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Κορασίδων, ξεκινώντας με το δεξί.

Τα κορίτσια της «Ένωσης» παρότι στο ημίχρονο βρισκόντουσαν με 4 τέρματα πίσω στο σκορ (14-10), στο δεύτερο ημίχρονο πάτησαν το γκάζι. Και με ένα επιμέρους 3-0 σκορ στο τελευταίο 5λεπτο, νίκησαν 26-25.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ – ΑΕΚ 25-26.

Τα πεντάλεπτα: 5-1, 8-2, 8-4, 11-7, 13-9, 14-10 (ημ.), 15-12, 17-13, 19-17,  23-21, 25-23, 25-26.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ: Φιράκου 6, Τσακοπούλου, Σερκελίδου 4, Μπάρντι, Νικολαϊδου 1, Τσελεπίδου 5, Ομηρίδου , Μπαζάκα 1, Αρχοντή, Καραθανάση, Γιαρτιμίδου, Αθανασίου, Χατζηδάκη, Φιλιππιάδου 3, Στανκίδου 3, Χριστοφορίδου 2.

ΑΕΚ: Δημητριάδη 1, Λως, Σταμπουλίδη, Φιλιππίδου, Ζούμα 1, Ζιλά 1, Τσαντάκη 3, Ζαφειροπούλου 1, Θ. Λυτριβή 5, Σαρκίρη 13, Βερβέρη, Ρωμανού, Δρουγκίδου, Ε. Μετάϊ 1.

Διαιτητές: Φωτακίδης-Λεφάκης. Δίλεπτα: 3/2. Πέναλτι: 3/1-2/2