Χατ-τρικ ο Λιβάγια στο Ίστρα-Χάιντουκ! (vid)

Ο Μάρκο Λιβάγια συνεχίζει τις καλές εμφανίσεις με τη φανέλα της Χάιντουκ, πετυχαίνοντας μάλιστα και χατ-τρικ μέσα σε 23 λεπτά στην αναμέτρηση κόντρα στην Ίστρα για το πρωτάθλημα της Κροατίας.

Μόλις 23 λεπτά χρειάστηκαν για να καθαρίσει η Χάιντουκ το ματς και να πάρει ένα πολύτιμο τρίποντο επικρατώντας εκτός έδρας με 3-1 της Ίστρα για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Κροατίας.

Μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ήταν για μία ακόμα φορά ο Μάρκο Λιβάγια, ο οποίος πέτυχε χατ-τρικ, φτάνοντας τα έξι γκολ με την ομάδα από το Σπλιτ.

Ο πρώην επιθετικός της ΑΕΚ άνοιξε το σκορ στο 51', έπειτα από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, ενώ έξι λεπτά αργότερα, το επανέλαβε ξανά από την άσπρη βούλα για να γράψει το 2-0. Το τρίτο τέρμα για τον Λιβάγια ήρθε στο 74ο λεπτό, όταν μετά από σέντρα του Κροβίνοβιτς έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με ωραίο πλασέ.