Το είδαμε και αυτό: Ο διαιτητής πήρε τηλέφωνο τον VAR για απόφαση στην Πορτογαλία (vid)

Χάος στην Πορτογαλία - Ζητάει ακύρωση του αγώνα η Πόρτο - Δείτε τι έκανε ο διαιτητής..

Απίστευτες καταστάσεις στην Πορτογαλία και στην αναμέτρηση της Αρούκα με την Πόρτο (1-1), με αρνητικό πρωταγωνιστή τον διαιτητή!

Όλα ξεκίνησαν στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού, όταν ο διαιτητής υπέδειξε ένα αυστηρό πέναλτι υπέρ της Πόρτο, όμως ο VAR που έλεγξε την φάση τον κάλεσε να δει το video.

Κάπου εκεί... χάθηκε η μπάλα αφού υπήρξε τεχνικός πρόβλημα και ο διαιτητής δεν μπορούσε να δει την φάση, έτσι κάλεσε μέσω κινητού τον VAR, αλλάζοντας την απόφασή του!

Όπως ήταν φυσικό η εν λόγω φάση προκάλεσε εντονότατες διαμαρτυρίες από τους γηπεδούχους, που τελικά βρήκαν το γκολ της ισοφάρισης στο 20ο (!) λεπτό των καθυστερήσεων, όμως υπήρξε και... τρίτο ημίχρονο.

Οι ιθύνοντες της Πόρτο μετά το τέλος του αγώνα έκαναν τις απαραίτητες κινήσεις προκειμένου να ακυρωθεί ο αγώνας, εξαιτίας των όσων συνέβησαν με τον διαιτητή!