Ασταμάτητος Γιακουμάκης: Σκόραρε και στο Νιου Γιορκ Σίτι-Ατλάντα (vid)

Πήρε φόρα ο Γιακουμάκης - ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΓΚΟΛ!

Ακόμη ένα γκολ με τη φανέλα της Ατλάντα πέτυχε ο Γιώργος Γιακουμάκης!

Μάλιστα, ο Έλληνας σέντερ φορ συνέχισε το σερί του με τη φανέλα της νέας του ομάδας, καθώς σκόραρε για ένα ακόμη παιχνίδι, στο οποίο ξεκινά στο αρχικό σχήμα.

Στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τη Νιου Γιορκ Σίτι και στο 70ο λεπτό, μετά από εξαιρετική σέντρα του Τιάγκο Αλμάδα από τα αριστερά, ο πρώην παίκτης της ΑΕΚ, μεταξύ άλλων, βρέθηκε στο σωστό σημείο και με κοντινή κεφαλιά, άνοιξε το σκορ για τον σύλλογο της Τζόρτζια.

Παρόλα αυτά, η Ατλάντα, η οποία αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο από το 64ο λεπτό, δεν κατάφερε να διατηρήσει το προβάδισμά της και δεχόμενη γκολ δύο λεπτά αργότερα, έφυγε με την ισοπαλία (1-1) από τη Νέα Υόρκη.