Η ΚΕΔ όρισε Elite διαιτητή στο ΠΑΟΚ-ΑΕΚ!

Δείτε ποιος έρχεται στην Ελλάδα για να σφυρίξει το ΠΑΟΚ-ΑΕΚ..

Ο Κουλμπάκοφ θα σφυρίξει το παιχνίδι του ΠΑΟΚ με την ΑΕΚ, την Κυριακή το βράδυ.

Τους διαιτητές των παιχνιδιών της 2ης αγωνιστικής των Play-Offs της Stoiximan Super League, ανακοίνωσε το μεσημέρι της Πέμπτης η ΕΠΟ.

Στο σημαντικότερο παιχνίδι της αγωνιστικής, αυτό της Τούμπας μεταξύ της ΑΕΚ και του ΠΑΟΚ βρέθηκε διαιτητής από την κατηγορία Elite και είναι ο Αλεξέι Κουλμπάκοφ. Στο ματς του Ολυμπιακού με τον Άρη θα είναι ο Πορτογάλος, Φάμπιο Βερίσιμο, ενώ σε αυτό του Παναθηναϊκού με τον Βόλο ο Ευάγγελος Μανούχος.

Η προϊστορία του Κουλμπάκοφ

Ο 43χρονος Λευκορώσος θα σφυρίξει για δεύτερη φορά φέτος στη Stoiximan Superleague, έχοντας διευθύνει νωρίτερα στη σεζόν και πάλι αναμέτρηση του ΠΑΟΚ, συγκεκριμένα στη νίκη του με 3-0 επί του Παναθηναϊκού στη «Λεωφόρο».

Γενικά επιστρέφει στη χώρα μας για αγώνα play-offs μετά το διάλειμμα της περασμένης σεζόν, καθώς έχει σφυρίξει τόσο την περίοδο 2019/20 (Άρης - ΑΕΚ 1-4) όσο και την περίοδο 2020/21 (Άρης-ΑΕΚ 1-3, ΠΑΟΚ-Άρης 2-0). Τη φετινή σεζόν σφύριξε επίσης δύο αναμετρήσεις ομίλων Europa League και έναν Conference League.