Διέλυσε με 0-4 τον Ηρόδοτο η ΑΕΚ Β'

Πέρασε με θρίαμβο η ΑΕΚ Β' από την Κρήτη διαλύοντας με 0-4 τον Ηρόδοτο..

Μετά από τρεις μήνες, η ΑΕΚ Β' γεύτηκε εκ νέου τη γεύση της νίκης

Επιστροφή στις νίκες για την ΑΕΚ Β’!

Η Ενωση επικράτησε 4-0 του Ηροδότου στην Κρήτη για το εξ αναβολής παιχνίδι της 10ης αγωνσιτικής της Super League 2 και επέστρεψε στις νίκες μετά από αρκετούς μήνες.

Συγκεκριμένα, τελευταία νίκη για την Ένωση ήταν εκείνη επί της Προοδευτικής με 3-0 στις 12 Δεκεμβρίου και έκτοτε επήλθε… κατηφόρα. Οκτώ αγώνες, επτά ήττες και μία ισοπαλία. Το σερί αυτό έσπασε σήμερα απέναντι στον υποδεέστερο Ηρόδοτο.

Ο Μπότος άνοιξε το σκορ στο 16′ και στο 20ο λεπτό ο Χριστόπουλος ανέβασε στο 2-0 τον δείκτη του σκορ. Στην επανάληψη, ο Παρράς βρήκε δίχτυα στο 59′, ενώ ο Χριστόπουλος σκόραρε και πάλι στο 76′ για να διαμορφώσει το τελικο σκορ.