Header Ads

«Πάτησε» τον Α.Ο. Θύρας και συνεχίζει η ΑΕΚ!

Τη 13η διαδοχική νίκη της στη Volley League Γυναικών σημείωσε η ΑΕΚ, επικρατώντας με σχετική άνεση 3-0 σετ του Α.Ο. Θύρας.

Δεν σταματά πουθενά το... τρένο της ΑΕΚ! Η ομάδα του Γιουνούς Οτσάλ έδωσε συνέχεια στις καλές εμφανίσεις και τα νικηφόρα αποτελέσματά της, επικρατώντας 3-0 σετ του Α.Ο. Θύρας, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Volley League Γυναικών!

Αυτή ήταν η 13η διαδοχική νίκη για τις «κιτρινόμαυρες», οι οποίες παραμένουν στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα (13-1) και στο... κατόπι του πρωτοπόρου ΠΑΟΚ.

Με εξαίρεση το πρώτο σετ, όπου η «Ένωση» κατέκτησε άνετα 25-15, οι φιλοξενούμενες έβαλαν δύσκολα στην ΑΕΚ (25-20 και 25-21 τα άλλα δύο σετ), ωστόσο δεν μπόρεσαν να ανατρέψουν την κατάσταση, γνωρίζοντας έτσι την ήττα μετά από δύο σερί νίκες (8-6 ρεκόρ).

Κορυφαία για τους γηπεδούχους ήταν η Σίλβα με 17 πόντους, ενώ 14 πρόσθεσε η Νίζετιχ και 12 η Καλντερόν. Για τον Α.Ο.Θ., ξεχώρισαν οι Μερκάδο και Κέτσμαν με 13 και 11 πόντους αντίστοιχα.
Τα σετ: 3-0 (25-15, 25-20, 25-21).

Α.Ε.Κ. (Γιουνούς Οτσάλ): Νίζετιχ 14 (10/24 επ.), Διάλλα 4 (3/5 επ.), Καλντερόν 12 (12/18 επ.), Κωνσταντινίδου 2 (1/2 επ.), Σίλβα 17 (13/28 επ.), Κουλίκοβα 7 (4/8 επ.) / Αρτακιανού, Βλαχάκη 1 (0/5 επ.), Ξανθοπούλου.

Α.Ο. ΘΗΡΑΣ (Βλάντιμιρ Βάσοβιτς): Κωνσταντέλλου 3 (1/4 επ.), Μπόζιτς, Λάνγκεγκερ 6 (5/14 επ.), Μερκάδο 13 (10/35 επ.), Κέτσμαν 11 (10/18 επ.), Κιουτσιούκη 2 (1/4 επ.) / Μπελιά, Ζιώγα, Καλαποδά 1 (0/1 επ.), Αδαμοπούλου, Τσοχατζή 1 (0/1 επ.), Φάκη.

Ακολουθήστε το AEK Fans Blog στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις