ΑΕΚΑΡΑ πάτησε με 3-2 τον Ολυμπιακό!

ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ - Κόντρα σε όλους και όλα η ΑΕΚΑΡΑ..

Μετά τον ΠΑΟΚ σήμερα ήταν η σειρά του Ολυμπιακού να «λυγίσει» στην ανωτερότητα της γυναικείας ομάδας βόλεϊ της ΑΕΚ η οποία νίκησε με 3-2 σετ στο κατάμεστο κλειστό «Απ. Κόντος» στη Νέα Φιλαδέλφεια για την 12η αγωνιστική της Volleyleague Γυναικών

Η ΑΕΚ ξεκίνησε εντυπωσιακά το παιχνίδι, κατάφερε να προηγηθεί με 2-0 σετ ενώ θα μπορούσε να είχε πάρει και το τρίποντο.

Παρόλα αυτά έστω και στο τάι μπρέικ πήρε τους δύο βαθμούς που την έφεραν στην 2η θέση της βαθμολογίας με 28 βαθμούς, τέσσερις πίσω από την κορυφή.

Η «Ένωση» είχε να αντιμετωπίσει και μια κάκιστη διαιτησία ειδικά στο τέταρτο σετ όπου με τα καθοριστικά σφυρίγματα επέτρεψε στον Ολυμπιακό να ξεφύγει στο σκορ με 16-21 και να ισοφαρίσει εν τέλει το ματς σε 2-2 σετ. Η διαιτητική προκλητικότητα συνεχίστηκε και στο πέμπτο σετ με αποφάσεις που προκάλεσαν ακόμα και την κοινή λογική.

Τα σετ: 28-26, 25-21, 18-25, 18-25,