Ήττα και πρόωρο τέλος στη σεζόν για την ΑΕΚ!

Ο Προμηθέας επιβλήθηκε 77-75 της ΑΕΚ στην παράταση μετά από αγώνα-θρίλερ και προκρίθηκε στα ημιτελικά της Stoiximan Basket League με 2-0.

Για μια ακόμη χρονιά στα ημιτελικά της Stoiximan Basket League θα βρίσκεται ο Προμηθέας. Η ομάδα της Πάτρας επικράτησε 77-75 στην παράταση της μαχητικής ΑΕΚ και με 2-0 προκρίθηκε στην επόμενη φάση, όπου θα περιμένει το νικητή της σειράς Ολυμπιακός-Περιστέρι.

Η ομάδα του Μάκη Γιατρά έδειχνε να ελέγχει την κατάσταση για... 35 λεπτά, αλλά η εφτάψυχη «Ένωση» με ένα 9-0 στο τελευταίο πεντάλεπτο της κανονικής διάρκειας κατάφερε να στείλει το ματς στην παράταση.

Εκεί τα μεγάλα καλάθια από Ρέι, Γκραντ και Αγραβάνη έγειραν την πλάστιγγα στην πλευρά των γηπεδούχων, ενώ ο Μπράιαν Ανγκόλα αστόχησε σε τρίποντο για τη νίκη από τα δέκα μέτρα στην εκπνοή.