Γιακουμάκης on fire στο Σέλτικ-Ρος Κάουντι: 3 γκολ και 1 ασίστ σε 61 λεπτά! (vid)

Ο Γιώργος Γιακουμάκης σκόραρε δύο φορές μέσα σε 18 λεπτά κόντρα στη Ρος Κάουντι, φτάνοντας τα έντεκα γκολ στην τρέχουσα σεζόν, ενώ δημιούργησε το τρίτο τέρμα της Σέλτικ.

Σε εξαιρετική κατάσταση βρίσκεται ο Γιώργος Γακουμάκης. Ο διεθνής φορ, ο οποίος βρίσκεται στις πρώτες κλήσεις του Γκουστάβο Πογιέτ στην Εθνική, λίγες μέρες μετά τα δύο του γκολ για τη Σέλτικ κόντρα στη Νταντί για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Σκωτίας, «χτύπησε» ακόμα δυο φορές, στο ματς πρωταθλήματος με τη Ρος Κάουντι.

Ο πρώην επιθετικός της ΑΕΚ, άνοιξε το σκορ στο 11' με κεφαλιά μετά από εξαιρετικό άλμα και διπλασίασε το προβάδισμα της ομάδας του με νέα κεφαλιά στο 18'.

Ο Κρητικός στράικερ έγινε και... δημιουργός στο 26' κάνοντας την κεφαλιά πάσα στον Μαεντά για το 3-0 των «Κελτών».

Ο Γιακουμάκης σε 22 συμμετοχές με τη Σέλτικ έχει σκοράρει έντεκα φορές, ενώ η σημερινή (19/3) ασίστ του ήταν η πρώτη του.