Champions League: Προκρίθηκε από σήμερα η Σίτι, προβάδισμα πρόκρισης για Παρί με Εμπαπέ!

Η τρομερή Μάντσεστερ Σίτι διέλυσε τη Σπόρτινγκ Λισαβόνας στο «Ζοσέ Αλβαλάδε» και μετέτρεψε σε τυπική διαδικασία τη ρεβάνς της 9ης Μάρτη. Δύο γκολ από Σίλβα, από ένα οι Μαχρέζ, Φόντεν και Στέρλινγκ.

Η ζωγραφιά του Εμπαπέ έδωσε προβάδισμα πρόκρισης στην Παρί κόντρα στη Ρεάλ!

Η Παρί έπαιξε για 90 λεπτά στο μισό γήπεδο τη Ρεάλ, η οποία λύγισε στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων από το απίθανο γκολ του Εμπαπέ και οι Παριζιάνοι πήραν προβάδισμα πρόκρισης (1-0).

Ποδοσφαιρική δικαιοσύνη στο «Parc de Princes»! Η Παρί Σεν Ζερμέν έπαιξε για 90 λεπτά στο μισό γήπεδο τη Ρεάλ, κυριάρχησε αλλά οι Μαδριλένοι άντεχαν με ήρωα τον Κουρτουά που έβγαλε το πέναλτι του Μέσι. Παρόλα αυτά, ο Εμπαπέ με απίθανο γκολ στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων χάρισε τη δίκαιη νίκη στους Παριζιάνους (1-0) και το προβάδισμα πρόκρισης ενόψει της ρεβάνς στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου» σε τρεις εβδομάδες.