Header Ads

Ο εφιάλτης Θρασύβουλου «ξύπνησε» 13 χρόνια μετά! (vid)

Η ΑΕΚ ισοφαρίζεται μετά από 13 χρόνια σε ματς που είχε προηγηθεί με 3-0, δείτε τι είχε συμβεί τότε στο Θρασύβουλος-ΑΕΚ!
Αν και προηγήθηκε με 3-0 στον εκτός έδρας αγώνα με αντίπαλο τον ΟΦΗ, η ΑΕΚ αναδείχτηκε τελικά ισόπαλη με σκορ 3-3 στην αναμέτρηση με τους Κρητικούς για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Δεν είναι όμως η πρώτη φορά, που η Ένωση προηγήθηκε με 3-0 σε αγώνα, τον οποίο στην συνέχεια είδε να χάνεται μέσα από τα χέρια της… Κάτι τέτοιο είχε συμβεί και στις 26 Οκτωβρίου 2008, στον εκτός έδρας αγώνα με αντίπαλο τον Θρασύβουλο, για την 7η αγωνιστική της Super League.

Τότε η ΑΕΚ είχε προηγηθεί με 3-0 χάρη σε δύο γκολ του Νάτσο Σκόκο στο 10΄ και στο 41΄ και ο Μπλάνκο στο 30΄ από το πρώτο ημίχρονο. Ωστόσο στην επανάληψη η ομάδα του Γιώργου Δώνη κατέρρευσε καθώς ισοφαρίστηκε σε 3-3 από τους γηπεδούχους, τα γκολ των οποίων είχαν πετύχει οι Ουέλινγκτον στο στο 52΄ με πέναλτι και στο 56΄και ο Άλβες στο 71΄.

Ακολουθήστε το AEK Fans Blog στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις