Header Ads

Συντριβή της Σέλτικ με 6-2 από την Γουέστ Χαμ!

Φιλική συντριβή για την Σέλτικ που ηττήθηκε με το βαρύ 6-2 από την Γουέστ Χαμ, με τον Βασίλη Μπάρκα να δέχεται τα τρία από αυτά στο πρώτο ημίχρονο.

Συντριβή για την Σέλτικ σε φιλική αναμέτρηση!

Η ομάδα του Άγγελου Ποστέκογλου γνώρισε βαριά ήττα με 6-2 από την Γουέστ Χαμ στο «Σέλτικ Παρκ», δείχνοντας ότι δεν πατάει καλά παρότι είναι ακόμη πολύ νωρίς, έχοντας «γκελάρει» μάλιστα προ ημερών με την Μίντιλαντ (1-1) στο πρώτο ματς του 2ου προκριματικού γύρου του Champions League.

Το σημερινό φιλικό, λοιπόν, ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο για την Σέλτικ αφού ο ΜακΓκρέγκορ στο 8ο λεπτό άνοιξε το σκορ, αλλά στη συνέχεια εξελίχθηκε σε… εφιάλτη

Ο Μάικλ Αντόνιο με δύο γκολ σε δέκα λεπτά (23’, 32’) έφερε τούμπα το σκορ και ο Νομπλ με πέναλτι στο 38’ έγραψε το 3-1.

Ο Κρίστι στο 50’ μείωσε για λογαριασμό των «καθολικών», αλλά ο Μπενραχμά τέσσερα λεπτά μετά έδωσε εκ νέου αέρα δύο τερμάτων στην Γουέστ Χαμ (2-4). Ο Μπόουεν στο 74’ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 74ο λεπτό στο 5-2, για να έρθει δέκα λεπτά μετά ο Όκοφλεξ να βάλει το… κερασάκι στην τούρτα (2-6).