Μπαρτσελόνα – Μπάγερν: Ιστορική ταπείνωση της Μπάρτσα, ποτέ τέσσερα γκολ στο πρώτο ημίχρονο στην Ευρώπη!

Ιστορικό το πρώτο ημίχρονο στο «Ντα Λουζ», όπου η Μπάγερν Μονάχου έβαλε τέσσερα γκολ στην Μπαρτσελόνα, κάτι που δεν έχει συμβεί ποτέ στην ευρωπαϊκή ιστορία των Μπλαουγκράνα.
Ιστορική ταπείνωση για την Μπαρτσελόνα στον προημιτελικό του Champions League με την ασταμάτητη Μπάγερν Μονάχου, η οποία προηγείται 4-1, αλλά θα μπορούσε να έχει ακόμα μεγαλύτερο σκορ.
Μέχρι απόψε, οι Μπλαουγκράνα δεν είχαν δεχθεί ΠΟΤΕ σε ευρωπαϊκό τους παιχνίδι τέσσερα γκολ στο πρώτο ημίχρονο μιας αναμέτρησης, αλλά η φετινή καταπληκτική Μπάγερν το πέτυχε και αυτό.

Τα τελευταία 67 χρόνια, μάλιστα, αυτή είναι μόλις η δεύτερη φορά σε επίσημο αγώνα των Καταλανών που δέχονται τέσσερα τέρματα σε πρώτο ημίχρονο.

Η προηγούμενη ήταν στις 13 Φεβρουαρίου του 1994, πριν από 26 χρόνια δηλαδή, όταν η Σαραγόσα είχε νικήσει με 6-3 στο «Ρομαρέδα», προηγούμενη με 4-1 στην ανάπαυλα, όπως η Μπάγερν απόψε δηλαδή.