Header Ads

Νίκησε και το ντέρμπι με Δούκα η ΑΕΚ!

Ασταμάτητη συνεχίζει η ομάδα ποδοσφαίρου σάλας της ΑΕΚ, που νίκησε με 3-1 το Δούκα
Δεν βάζει στοπ πουθενά η ομάδα ποδοσφαίρου σάλας της ΑΕΚ! Η Ένωση παρουσιάστηκε σοβαρή και ανταγωνιστική και στο ντέρμπι με τον Δούκα και πήρε ακόμα ένα σημαντικό τρίποντο. Η ομάδα του Γιάννη Ζιάβα επικράτησε με 3-1 του Δούκα στο κλειστό γήπεδο του Δαϊς στην εξ αναβολής αναμέτρησης της 5ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Futsal Super League.

Ο Ντάτης με σουτ μέσα από την περιοχή έγραψε το 0-1, ενώ στο επόμενο λεπτό ο Πάνου με αριστοτεχνική εκτέλεση φάουλ έκανε το 0-2. Οι γηπεδούχοι αφυπνίστηκαν και με κόντρα στο 13′ μείωσαν σε 1-2 με τον Κάρμη, αποτέλεσμα με το οποίο μπήκαν οι δυο ομάδες στα αποδυτήρια. Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΚ με καθαρό μυαλό διατηρούσε το προβάδισμά της και ο Δούκας στο τελευταίο λεπτό έριξε στο παιχνίδι και έξτρα παίκτη μένοντας χωρίς τερματοφύλακα. Έτσι, μετά από μία επέμβαση του Θεοφίλου, ο γκολκίπερ της ΑΕΚ έδωσε πάσα στον Μάνο που δε δυσκολεύτηκε να διαμορφώσει το τελικό 1-3 σε κενή εστία.