Unlabelled Εγκληματική ενέργεια του Φιγκέιρας τιμωρήθηκε με κίτρινη! (vids)

Εγκληματική ενέργεια του Φιγκέιρας τιμωρήθηκε με κίτρινη! (vids)

Στο 6ο λεπτό του αγώνα Κυπέλλου ανάμεσα σε Πλατανιά και Ολυμπιακό, ο Ντιόγκο Φιγκέιρας «έριξε» ένα βάναυσο χτύπημα κουνγκ-φου στον Νίκο Κοροβέση, με τον διαιτητή Αλέξανδρο Κατσικογιάννη να του δείχνει... κίτρινη κάρτα αντί της άγουσας για τα αποδυτήρια.

Δείτε την άκρως επικίνδυνη και αντιαθλητική ενέργεια του Πορτογάλου δεξιού οπισθοφύλακα του Ολυμπιακού, η οποία τιμωρήθηκε με... κίτρινη κάρτα από τον διαιτητή Αλέξανδρο Κατσικογιάννη (ΕΠΣ Ηπείρου).

Τρία λεπτά νωρίτερα, ο δεύτερος βοηθός, Μανώλης Βλάσσης, υπέδειξε λανθασμένα σε θέση οφσάιντ τον Γιάννη Παπανικολάου του Πλατανιά, ενώ έμπαινε στην περιοχή του Λευτέρη Χουτεσιώτη:

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Αλέξανδρος Κατσικογιάννης είχε παραπεμφθεί μετά την αναμέτρηση ΑΕΛ - ΠΑΟΚ (1-1) για την Super League ΣΟΥΡΩΤΗ στις 30 Σεπτεμβρίου, με τους Θεσσαλονικείς να διαμαρτύρονται για τον μη καταλογισμό πέναλτι υπέρ του Λέο Μάτος στο δεύτερο ημίχρονο και με το σκορ στο 0-1.