Η ομιλία Αλμέιδα στο ημίχρονο με ΠΑΟΚ!

Δείτε πως τόνωσε το ηθικό των παικτών ο Αλμέιδα - Όλα όσα είπε στο ημίχρονο..

Ο τεχνικός της ΑΕΚ, Ματίας Αλμέιδα προσπάθησε να τονώσει πνευματικά και ψυχολογικά τους παίκτες του στο ημίχρονο του τελικού με τον ΠΑΟΚ.

Η ΑΕΚ αγωνιζόταν με δέκα παίκτες από το έκτο λεπτό λόγω της αποβολής του Ρότα και στο ημίχρονο ήταν μπροστά στο σκορ με 1-0 με το γκολ του Μουκουντί.

Ο Ματίας Αλμέιδα προσπάθησε στην ανάπαυλα να τονώσει το ηθικό των παικτών του και να τους δώσει την απαραίτητη πνευματική ώθηση για τη συνέχεια του ματς.

«Σας βλέπω πολύ καλά. Βλέπω ότι μπορείτε να το κάνετε, μπορείτε να πάρετε αυτό το κύπελλο. Αυτό βλέπω σ' εσάς. Μπείτε και κάντε το», ανέφερε μεταξύ άλλων ο «Πελάδο» με τους κιτρινόμαυρους να κατακτούν και το κύπελλο, με τον Πάολο Φερνάντες να σφραγίζει τη νίκη στο τέλος.