Αλμέιδα: «Δεν είχαμε συγκέντρωση, θα μπορούσαμε να είχαμε αποφύγει την ήττα..»

Το πρώτο σχόλιο του Ματίας Αλμέιδα στη NOVA μετά την ήττα της ΑΕΚ στα Γιάννενα με 2-1 από τον ΠΑΣ..

Ο Ματίας Αλμέιδα στάθηκε στην έλλειψη συγκέντρωσης και στα λάθη των παικτών του, στο πρώτο ημίχρονο.

Αναλυτικά όσα είπε στην κάμερα της NOVA:

«Θα μπορούσαμε να έχουμε αποφύγει την ήττα. Στα πρώτα λεπτά δεν είχαμε καθόλου συγκέντρωση. Δημιουργήσαμε ευκαιρίες που θα μπορούσαμε να  κάνουμε γκολ. Αλλά κάναμε λάθη για τα οποία είχαμε μιλήσει πριν το παιχνίδι.

Στο δεύτερο ημίχρονο επανήλθε η ομάδα στη γνωστή της εικόνα απέναντι σε έναν αντίπαλο που έμεινε πίσω και προσπάθησε να κρατήσει το αποτέλεσμα. Κάναμε ότι μπορούσαμε για να ισοφαρίσουμε, αλλά δεν τα καταφέραμε. Δεν ξέρω αν οφείλεται σε έλλειψη συγκέντρωσης, αλλά περισσότερο σε λάθη που δεν αποφύγαμε».