Header Ads

Εκτός Ευρώπης η ΑΕΚ, ήττα 31-24 από την Αλίνγκσας στη Σουηδία!

Απίστευτη αuτοκτονία της ΑΕΚ στη Σουηδία.. Μια ήττα που δεν περίμενε κανείς που αφήνει την ΑΕΚ εκτός Ευρώπης..

Απίστευτο «χαρακίρι» της ΑΕΚ στη Σουηδία όπου έχασε με 31-24 από την Αλίνγκσας και αποκλείστηκε από το EHF European Cup

Άδοξα ολοκλήρωσε τις φετινές ευρωπαϊκές υποχρεώσεις της η ομάδα χάντμπολ της ΑΕΚ η οποία παρά τη νίκη με 32-27 επί της Αλίνγκσας στον πρώτο αγώνα, γνώρισε σήμερα στη Σουηδία την ήττα με 31-24 και έμεινε εκτός από τη συνέχεια του EHF European Cup.

Η «Ένωση» πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο έχοντας πολλά προβλήματα στην άμυνα ενώ δεν πήρε καθόλου βοήθειες και από τους τερματοφύλακες της που είχαν πολύ χαμηλά ποσοστά στις αποκρούσεις. Αντίθετα η Σουηδική ομάδα φάνηκε πιο «διαβασμένη» με τον προπονητή της να περιορίζει σε μεγάλο βαθμό τον Στίπε Μαντάλινιτς ο οποίος της έκανε και την «ζημιά» στο πρώτο παιχνίδι. Η ομάδα του Αλέξη Αλβανού βρέθηκε να χάνει με τέσσερα γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη κατάφερε προσωρινά να ισορροπήσει το ματς, μείωσε στα δύο γκολ και έδειχνε να κρατάει το σκορ πρόκρισης. Στο τελευταίο δεκάλεπτο όμως η ΑΕΚ δεν μπορούσε με τίποτα να φτάσει στο γκολ με την Αλίνγκσας να κρατά σε χαμηλά επίπεδα το σκορ. Η Σουηδική ομάδα προηγήθηκε με 30-22 με την ΑΕΚ να μειώνει σε 30-23 αλλά το τελικό 31-24 την άφησε εκτός Ευρώπης.
Ακολουθήστε το AEK Fans Blog στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις