Μεγάλη νίκη με 1-0 της ΑΕΚ Κ15 επί του Ολυμπιακού!

Μια από τις πιο σημαντικές νίκες μέσα στη σεζόν πέτυχαν τα παιδιά της Κ15 της ΑΕΚ..

Η ομάδα Κ15 της ΑΕΚ νίκησε 1-0 την αντίστοιχη του Ολυμπιακού σε εντός έδρας αγώνα για την 9η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ15 της Super League 2022-23 που πραγματοποιήθηκε στο Δημοτικό Στάδιο Γαλατσίου.

Το ημίχρονο έληξε με 1-0 με το γκολ που πέτυχε ο Ηλίας Παπαδημητρίου στο τελευταίο λεπτό (40') με σουτ έξω από την περιοχή. Στο δεύτερο μέρος ο Ολυμπιακός πίεσε για την ισοφάριση και δημιούργησε ευκαιρίες, όμως η άμυνα της ΑΕΚ και ο τερματοφύλακας Μωυσίδης ανταποκρίθηκαν απόλυτα.

ΑΕΚ (Φώτης Παπαπαναγής): Μωυσίδης, Λιγάτος, Γεωργίου (66' Σαββίδης) Δελαπόρτας, Στούμπος, Μαρτόπουλος, Μάνος, Λάμπρου (22' Στεφανίδης) Παπαδημητρίου (66' Νίτσος) Φασφαλής (41' Αγκαλίου) Τσουραμάνης (57' Μανώλης).