Header Ads


Μουντιάλ 2022: Η τελική βαθμολογία στο Α' Όμιλο!

Μουντιάλ 2022: Η τελική βαθμολογία στο Α' Όμιλο!

Δείτε ποιες ομάδες προκρίθηκαν στους «16» του Μουντιάλ μετά τα σημερινά αποτελέσματα..

Ολοκληρώθηκε ο πρώτος όμιλος του Μουντιάλ με την Ολλανδία και τη Σενεγάλη να σφραγίζουν την πρόκριση στους "16". Οι ομάδες με τις οποίες διασταυρώνονται στον επόμενο γύρο.




Έπεσε η αυλαία του πρώτου ομίλου με μεγάλες κερδισμένες την Ολλανδία και τη Σενεγάλη. Οι οράνιε επικράτησαν 2-0 του Κατάρ και σφράγισαν την πρώτη θέση, ενώ οι Σενεγαλέζοι με τη νίκη τους 2-1 κόντρα στο Εκουαδόρ προκρίθηκαν ως δεύτεροι.

Έτσι, η Ολλανδία θα αντιμετωπίσει το Σάββατο (03/12, 17.00) τη δεύτερη του Β' ομίλου (Αγγλία, ΗΠΑ, Ιράν, Ουαλία), ενώ η Σενεγάλη θα παίξει την Κυριακή (04/12, 21.00) με τον πρώτο του δεύτερου ομίλου.

Στη συνέχεια οι Ολλανδοί εφόσον προκριθούν θα αντιμετωπίσουν το νικητή του ζευγαριού ανάμεσα στον πρώτο του τρίτου ομίλου (Πολωνία, Αργεντινή, Σαουδική Αραβία, Μεξικό) με τον δεύτερο του τέταρτου (Γαλλία, Αυστραλία, Δανία, Τυνησία), ενώ η Σενεγάλη εάν πάρει την πρόκριση θα παίξει με την ομάδα που θα περάσει από το ζευγάρι του πρώτου του τέταρτου ομίλου με τον δεύτερο του τρίτου.


Τα ζευγάρια των 16 για Ολλανδία και Σενεγάλη





Σάββατο 3 Δεκεμβρίου

17:00 Ολλανδία - 2Β, (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+
Κυριακή 4 Δεκεμβρίου

21:00 1B - Σενεγάλη, (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+


Η τελική κατάταξη του πρώτου ομίλου







Τα ζευγάρια των 16 και το πρόγραμμα μέχρι τον τελικό



Σάββατο 3 Δεκεμβρίου

17:00 Ολλανδία - 2Β, (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+
21:00 1C - 2D, (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+
Κυριακή 4 Δεκεμβρίου

17:00 1D - 2C, (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+
21:00 1B - Σενεγάλη, (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Δευτέρα 5 Δεκεμβρίου

17:00 1Ε - 2F, (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+
21:00 1G - 2H, (974 Stadium, Ντόχα) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+



Τρίτη 6 Δεκεμβρίου

17:00 1F - 2E, (Στάδιο Education City, Ντόχα) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+
21:00 1H - 2G, (Στάδιο Lusail, Lusail) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Παρασκευή 9 Δεκεμβρίου

17:00 QF1: W53 - W54, (Στάδιο Education City, Ντόχα) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+
21:00 QF2: W49 - W50, (Στάδιο Lusail, Lusail) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Σάββατο 10 Δεκεμβρίου

17:00 QF3: W55 - W56, (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+
21:00 QF4: W51 - W52, (Στάδιο Lusail, Lusail) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Τρίτη 13 Δεκεμβρίου

21:00 SF1: W57 - W58, (Στάδιο Lusail, Lusail) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Τετάρτη 14 Δεκεμβρίου

21:00 SF2: W59 - W60, (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Σάββατο 17 Δεκεμβρίου

17:00 ΤΡΙΤΗ ΘΕΣΗ - (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Κυριακή 18 Δεκεμβρίου

17:00 ΤΕΛΙΚΟΣ - (Στάδιο Lusail, Lusail) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+
Ακολουθήστε το AEK Fans Blog στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
loading...

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Εικόνες θέματος από hdoddema. Από το Blogger.