Header Ads


Μουντιάλ 2022: Τα πρώτα ζευγάρια στους «16» του Παγκοσμίου Κυπέλλου

Μουντιάλ 2022: Τα πρώτα ζευγάρια στους «16» του Παγκοσμίου Κυπέλλου

Δείτε τα πρώτα ζευγάρια που έχουν διαμορφωθεί ήδη στους «16» του Παγκοσμίου Κυπέλλου..

Αργεντινή και Πολωνία προκρίθηκαν στους "16" του Μουντιάλ 2022, παρότι οι πρώτοι νίκησαν τους δεύτερους την τελευταία αγωνιστική. 

Η τελική βαθμολογία του ομίλου και οι ομάδες με τις οποίες διασταυρώνονται στην επόμενη φάση.

Η Αργεντινή νίκησε την Πολωνία 2-0 χάρη στα γκολ των ΜακΆλιστερ και Χουλιάν Άλβαρες και προκρίθηκε στους 16 του Μουντιάλ 2022, τερματίζοντας στην πρώτη θέση του ομίλου. Το Μεξικό νίκησε τη Σαουδική Αραβία 2-1, ωστόσο το γκολ που δέχθηκε στις καθυστερήσεις ήταν μαχαιριά και τους στέρησε τη διεκδίκηση της πρόκρισης στο φινάλε.





Τα ζευγάρια των 16 για Αργεντινή και Πολωνία



Σάββατο 3 Δεκεμβρίου, 21:00 Αργεντινή - Αυστραλία, (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+
Κυριακή 4 Δεκεμβρίου, 17:00 Γαλλία - Πολωνία, (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Η Αργεντινή θα αντιμετωπίσει το Σάββατο (03/12) την Αυστραλία και η Πολωνία θα αναμετρηθεί με τη Γαλλία την προσεχή Κυριακή. 

Αν η αλμπισελέστε προκριθεί, θα αντιμετωπίσει στους οκτώ τον νικητή του Ολλανδία - ΗΠΑ, ενώ αν η Πολωνία αποκλείσει τους μπλε, θα αναμετρηθεί στους οκτώ με τον νικητή του ζευγαριού Αγγλία - Σενεγάλη.


Η τελική κατάταξη του τρίτου ομίλου






Τα ζευγάρια των 16 και το πρόγραμμα μέχρι τον τελικό






Σάββατο 3 Δεκεμβρίου

17:00 Ολλανδία - ΗΠΑ, (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+
21:00 Αργεντινή - Αυστραλία, (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Κυριακή 4 Δεκεμβρίου

17:00 Γαλλία - Πολωνία, (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+
21:00 Αγγλία - Σενεγάλη, (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Δευτέρα 5 Δεκεμβρίου

17:00 1Ε - 2F, (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+
21:00 1G - 2H, (974 Stadium, Ντόχα) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Τρίτη 6 Δεκεμβρίου

17:00 1F - 2E, (Στάδιο Education City, Ντόχα) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+
21:00 1H - 2G, (Στάδιο Lusail, Lusail) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Παρασκευή 9 Δεκεμβρίου

17:00 QF1: W53 - W54, (Στάδιο Education City, Ντόχα) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+
21:00 QF2: W49 - W50, (Στάδιο Lusail, Lusail) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Σάββατο 10 Δεκεμβρίου

17:00 QF3: W55 - W56, (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+
21:00 QF4: W51 - W52, (Στάδιο Lusail, Lusail) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Τρίτη 13 Δεκεμβρίου

21:00 SF1: W57 - W58, (Στάδιο Lusail, Lusail) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Τετάρτη 14 Δεκεμβρίου

21:00 SF2: W59 - W60, (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Σάββατο 17 Δεκεμβρίου

17:00 ΤΡΙΤΗ ΘΕΣΗ - (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Κυριακή 18 Δεκεμβρίου

17:00 ΤΕΛΙΚΟΣ - (Στάδιο Lusail, Lusail) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+
Ακολουθήστε το AEK Fans Blog στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
loading...

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Εικόνες θέματος από hdoddema. Από το Blogger.