«Λύγισε» στο τέλος η ΑΕΚ Β', ήττα με 1-0 από Απόλλωνα Σμύρνης!

Η ΑΕΚ άντεχε, είχε ευκαιρία και να προηγηθεί αλλά στο τέλος προδόθηκε από μια στατική φάση και ηττήθηκε στην πρεμιέρα της Super League 2..

Η ΑΕΚ Β' διατηρούσε το μηδέν μέχρι τα τελευταία λεπτά αλλά προδόθηκε σε μια στατική φάση και έχασε από τον Απόλλωνα Σμύρνης

Με ήττα ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα της Super League 2 η ΑΕΚ Β’, η οποία έχασε με 1-0 από τον Απόλλωνα Σμύρνης στη Ριζούπολη, δεχόμενη το γκολ στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

Προβλήματα στο κέντρο της άμυνας και στην επιθετική γραμμή παρουσίασε η Β’ ομάδα της Ένωσης, με τους μέσους να στέκονται καλά στον αγωνιστικό χώρο.

Παρόλα αυτά, μέχρι και το 87ο λεπτό διατηρούσε με άνεση το 0-0, δεδομένου ότι αντιμετώπιζε μεγάλη δυσκολία στην δημιουργία φάσεων, αλλά σε μια στατική φάση, ο Ντομίνγκες σκόραρε άνετα για το 1-0 του Απόλλωνα που ήταν και το τελικό σκορ.

Πλέον, η ΑΕΚ Β’ αφήνει πίσω της το παιχνίδι με τον Απόλλωνα και στρέφει την προσοχή της στην εντός έδρας αναμέτρηση με την Ηλιούπολη την επόμενη αγωνιστική.