Ο Φούντας «λύτρωσε» τον Ρούνεϊ με γκολ στις καθυστερήσεις! (vid)

Χάρισε ιδανικό ντεμπούτο στον Γουέιν Ρούνεϊ στο MLS ο Ταξιάρχης Φούντας - ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΓΚΟΛ!

Με τη σφραγίδα του Έλληνα άσου, ο Γουέιν Ρούνεϊ συνδύασε με νίκη το επίσημο ντεμπούτο του στον πάγκο της DC United. Ένα εκπληκτικό γκολ του πρώην επιθετικού της ΑΕΚ στις καθυστερήσεις, διαμόρφωσε το τελικό 2-1 κόντρα στους Ορλάντο.

Ο θρύλος του αγγλικού ποδοσφαίρου και νυν τεχνικός της ομάδας του MLS, είδε τον Ταξιάρχη Φούντα να βρίσκει δίχτυα στην εκπνοή του αγώνα, ενώ το σκορ ήταν 1-1 και να υπογράφει την ανατροπή για την DC United. Αυτό ήταν το 11ο γκολ του σε 14 αγώνες με τη φανέλα του αμερικανικού συλλόγου.

Οι Ορλάντο προηγήθηκαν μόλις στο 9ο λεπτό με τον Ζούνιορ Ούρσο και ο Κρις Ντέρκιν είχε ισοφαρίσει λίγο μετά τη συμπλήρωση του 90λεπτου.