Η ΑΕΚ διέλυσε και τον Άρη Νίκαιας!

Η ΑΕΚ πέρασε ένα εύκολο απόγευμα στη Νίκαια, πανηγυρίζοντας μια εμφατική νίκη με σκορ 39-20 επί του Άρη και συνεχίζοντας το σερί της πάει με ανεβασμένη ψυχολογία στο ευρωπαϊκό ματς με την Πέλιστερ!

Άνετο πέρασμα για την ΑΕΚ από τη Νίκαια, με την Ένωση να επικρατεί 39-20 του Άρη για την 7η αγωνιστική του πρώτου ομίλου της Handball Premier!

Αυτή ήταν η 5η νίκη για την ομάδα του Δημήτρη Δημητρούλια, που, θυμίζουμε, έχει και μία ισοπαλία κόντρα στον Ολυμπιακό, και συνεχίζοντας το σερί της πάει με ανεβασμένη ψυχολογία στο ευρωπαϊκό ματς με την Πέλιστερ την Τρίτη (16/11, 19:45) για το EHF European League.

Η ΑΕΚ μπήκε φορτσάτη από το ξεκίνημα και προηγήθηκε με δέκα γκολ (8-18) πριν συμπληρωθούν 25 λεπτά στο ματς.

Έφτασε, δε, στο double score (11-22) με τον Τζηρά στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο δεν άλλαξε τίποτα.

Οι τρεμπλούχοι έφτασαν τη διαφορά στα 20 τέρματα (17-37) και στην άνετη νίκη.