Χάντμπολ: Ακάθεκτη η ΑΕΚ, κέρδισε και τον Δούκα πριν τον Ολυμπιακό!

Το απόλυτο διατήρησε η ΑΕΚ στο πρωτάθλημα της Handball Premier καθώς επικράτησε εύκολα του ΑΣΕ Δούκα με 31-22!

Με το απόλυτο θα πάει στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό η ΑΕΚ.

Η περσινή τρεμπλούχος επικράτησε εύκολα στο ΟΑΚΑ του ΑΣΕ Δούκα με 31-22 και συνέχισε χωρίς απώλειες στο πρωτάθλημα της Handball Premier πριν το μεγάλο ντέρμπι του προσεχούς Σαββάτου με τους «ερυθρόλευκους».

Η Ενωση ξεκίνησε εντυπωσιακά το ματς και πήρε προβάδισμα επτά τερμάτων (8-1) στο πρώτο δεκάλεπτο. Μετά το 20’ (12-6) ο Δούκας ισορρόπησε το παιχνίδι και κατάφερε να μειώσει σε 16-12 στο τέλος του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ωστόσο οι παίκτες του Δ. Δημητρούλια πάτησαν γκάζι όπως και στην αρχή του αγώνα και ανέβασαν εκ νέου την διαφορά.

Το σκορ έφτασε στο +9 στο 40’ (23-14) και σε διψήφιο αριθμό στο 48’ (27-17), για να πάει στο +11 στο 55’ (29-18), με το υπόλοιπο του αγώνα να είναι τυπική διαδικασία.