Γλίτωσε την… αυτοκτονία η Γαλλία - Έμεινε «ζωντανή» και η Ουγγαρία!

Η Γαλλία είχε πολλές φάσεις, δοκάρι με τον Ντεμπελέ, είδε την Ουγγαρία να προηγείται με τον Φιόλα αλλά ο Γκριεζμάν τη… λύτρωσε με το 1-1 να αφήνει αμφότερους ευχαριστημένους έτσι όπως πήγε το ματς!

Ουγγαρία και Γαλλία ήρθαν ισόπαλες με 1-1 στην Βουδαπέστη, για τον 6ο όμιλο, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του φετινού Euro, με το αποτέλεσμα να αφήνει εν τέλει αμφότερες ικανοποιημένες.
Το ματς στην «Πούσκας Αρένα» ήταν… μονόλογος τω φιλοξενούμενων, που είδαν ωστόσο τον Φιόλα να βάζει την χώρα του μπροστά στο σκορ στο 45’+2’!

Ακολούθησαν το δοκάρι του Ντεμπελέ λίγα λεπτά μετά την είσοδό του στην αναμέτρηση και η ισοφάριση δια ποδός Γκριεζμάν, ο οποίος έκανε το 1-1 στο 66ο λεπτό κι έγινε ο τρίτος σκόρερ στην ιστορία του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος, με επτά γκολ συνολικά.