Μetrosport: «Η ΑΕΚ είχε 12ο παίκτη τον διαιτητή»

Και νίκησαν και...βλέπουν φαντάσματα στον ΠΑΟΚ - Δείτε τι γράφει σήμερα η εφημερίδα «Metrosport»!

Διαβάστε αναλυτικά τι αναφέρει ο Στέλιος Γρηγοριάδης στη Metrosport:

Mία απίστευτη ανακάλυψη των διαιτητών και μία αφηρημάδα του Ροντρίγκο έκαναν χθες τα εύκολα δύσκολα για τον ΠΑΟΚ. Το 1-0 από τον Ζίβκοβιτς δεν έγινε 2-0, έτσι ώστε να πάει μετά το σκορ και στο 3-0 και στο 4-0 και ένας Θεός ξέρει που αλλού, οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με την μαγική εικόνα του 1-1 και το ζητούμενο για τους παίκτες του ΠΑΟΚ ήταν πώς θα ξεπεράσουν τον δικαιολογημένο εκνευρισμό τους. Φρόντισε γι'αυτό ο Σφιντέρσκι, αμέσως με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, έκανε το 2-1 και στο τέλος αποδόθηκε πλήρως δικαιοσύνη με το 3-1.

Στην Τούμπα χθες νίκησε η πολύ καλύτερη ομάδα, μολονότι είχε απέναντί της και αυτόν τον μυστήριο ρέφερι, ο οποίος αποτέλεσε ξεκάθαρα τον 12ο παίκτη της ΑΕΚ σε όλο το διάστημα του αγώνα. Ο ΠΑΟΚ ήταν η ομάδα που κυριάρχησε στο πρώτο ημίχρονο, η ομάδα που έχασε πολλές ευκαιρίες, ακόμα και «άχαστες» σαν το τετ α τετ του Κρμέντσικ, η ομάδα που είχε δύο παίκτες που έβγαλαν μάτια, τον Ζίβκοβιτς και τον Σφιντέρσκι, η ομάδα που πήγε καλύτερα σε σχέση με τον εαυτό της έχοντας τρεις χαφ σε 4-3-3, αλλά και η ομάδα που λειτούργησε πολύ καλά και στον αμυντικό τομέα.