Τελεία και παύλα ΑΕΚ είσαι....

Στο καλύτερο ματς του φετινού πρωταθλήματος, η… μισή ΑΕΚ επικράτησε 100-97 του Ηρακλή, με τον Μέικον να ευστοχεί σε τρίποντο στο φινάλε της παράτασης!

ΑΕΚ με ψυχή χιλίων λεόντων, πέτυχε έναν απίστευτο άθλο επικρατώντας 100-97 του Ηρακλή στην παράταση, στο καλύτερο παιχνίδι της φετινής Stoiximan Basket League.

Τι κι αν παρατάχθηκε με 9 μόλις διαθέσιμους παίκτες… Τι κι αν είχε μόνο τον Μαυροειδή ως καθαρόαιμο σέντερ… Τι κι αν βρέθηκε στο -4 με 1,5 λεπτό για το φινάλε της κανονικής διάρκειας του αγώνα…

Η «εφτάψυχη» ομάδα του Παπαθεοδώρου έδειξε απίστευτα χαρίσματα και πήρε ένα σχεδόν χαμένο παιχνίδι, με τον Μέικον να ευστοχεί σε τρίποντο νίκης στο τέλος της παράτασης.

Μυθική εμφάνιση από τον 37χρονο Λάνγκφορντ (28 πόντοι με 11/14 εντός παιδιάς, 6 ριμπάουντ, 4 ασίστ σε 34 λεπτά συμμετοχής), άξιοι συμπαραστάτες του οι Χρυσικόπουλος (18 πόντοι), Μέικον (19 πόντοι), Μωραΐτης (11 πόντοι, 5 ασίστ).