Γκολάρα ο Καρακλάγιτς, νίκη η Ραντ! (vid)

Ο νεαρός Σέρβος, που ανήκει στην ΑΕΚ, σκόραρε κόντρα στη Βόζντοβατς!
Ιδανικά έχει ξεκινήσει στη Ραντ ο Πέταρ Καρακλάγιτς.

Ο νεαρός Σέρβος, που είναι δανεικός από την ΑΕΚ στην ομάδα του Βελιγραδίου, πέτυχε ένα πανέμορφο γκολ και χάρισε τη νίκη στη Ραντ με 1-0 επί της Βόζντοβατς.

Στο μίνι ντέρμπι της σέρβικης πρωτεύουσας ο Καρακλάγιτς ήταν και πάλι βασικός κι από τους κορυφαίους της Ραντ, η οποία παλεύει για τη σωτηρία της.

Ο 20χρονος Καρακλάγιτς στο 38ο λεπτό της αναμέτρησης στο «Stadion Event Place» στόπαρε και εκτέλεσε με φοβερό σουτ τον Πρέκοβιτς.

Ηταν το 0-1 που ήταν και το τελικό σκορ. Ο Καρακλάγιτς δεν έπαιξε ούτε λεπτό με την ΑΕΚ από το περασμένο καλοκαίρι ως τον Γενάρη οπότε και δόθηκε δανεικός στη Ραντ.

Προφανώς τον Ιούνιο θα επανεκτιμηθεί το πώς θα συνεχίσει την καριέρα του στην «Ενωση».