Η παρακάμερα του ΑΕΚ – Ατρόμητος! (vid)

Την τέταρτη διαδοχική νίκη της στο πρωτάθλημα πέτυχε η ΑΕΚ, που επικράτησε του Ατρομήτου με 2-1 το βράδυ της Κυριακής στο ΟΑΚΑ, στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Super League Interwetten 2020-21.

Η ομάδα του Μανόλο Χιμένεθ επέβαλε πλήρως την υπεροχή της στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα και άνοιξε το σκορ στο 63’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Νέλσον Ολιβέιρα, ο οποίος νωρίτερα είχε και δοκάρι.

Δέκα λεπτά αργότερα, ο Μάνταλος και ο Μπακάκης συνδυάστηκαν ωραία και από γύρισμα του δεύτερου ο –COSMOTE MVP της αναμέτρησης- Μάρκο Λιβάια έκανε το 2-0 με κεφαλιά – ψαράκι. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 89’ ο Χριστοδουλόπουλος με πέναλτι.

Η κάμερα του ΑΕΚ TV ήταν στο Ολυμπιακό Στάδιο και κατέγραψε όλα τα παρασκήνια της αναμέτρησης.