Header Ads

Γκέλα για τη Ζόρια πριν την ΑΕΚ, 1-1 με την Ίνχουλετς! (vids)

«Κόλλησε» στο 1-1 η Ζόρια λίγες μέρες πριν την ΑΕΚ - Δείτε τα στιγμιότυπα του αγώνα!
Η Ζόρια έφερε ισοπαλία (1-1) με την Ινουλετς για την 8η αγωνιστική του ουκρανικού πρωταθλήματος.

Η ομάδα που αντιμετωπίζει την Πέμπτη (22:00) η ΑΕΚ στην Ουκρανία δεν τα κατάφερε απέναντι στην 11η του πρωταθλήματος, καθώς έμεινε στο 1-1.

3-5-2 για τον Σκρίπνικ, με τον Τσιγκάνικς αριστερά τον Ρουφάτι δεξιά και τους Βέρνιντουμπ, Αμπού Ανά και Ιβιανισένια στα στόπερ. Στον άξονα οι Κομτσενόβσκι, Γιούρτσενκο και Κοτσέρχιν και μπροστά οι Χλάντκι και Καμπάιεβ

Kακό παιχνίδι στο πρώτο μέρος, με την Ζόρια να έχει μόνο μια μεγάλη φάση με τον Χλάντκι στο 35ο λεπτό.

Τελικά στο 64ο λεπτό ο Γιανάκοβ με όμορφη εκτέλεση φάουλ έκανε το 1-0 αλλά στο 75’ η Ζόρια έκανε το 1-1 με πέναλτι του Γιούρτσενκο.

Ακολουθήστε το AEK Fans Blog στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις