Δύο γκολ ο Γιακουμάκης στη νίκη της Φένλο!

Δύο ακόμη γκολ από τον Γιώργο Γιακουμάκη - Εφτασε τα 7 γκολ σε 7 ματς!
Ο Γιώργος Γιακουμάκης πραγματοποιεί μία εξαιρετική χρονιά μέχρι στιγμής με τη φανέλα της Φένλο.

Ο πρώην παίκτης της ΑΕΚ σκοράρει διαρκώς με τους Ολλανδούς, φτάνοντας πλέον τα 7 γκολ σε ισάριθμα ματς.

Σήμερα η Φένλο αντιμετώπισε την Ντεν Μπος για το Κύπελλο Ολλανδίας, με τον Γιακουμάκη να σκοράρει δύο γκολ. Η Φένλο τελικά κέρδισε με 4-2.

Ο Ελληνας ποδοσφαιριστής ισοφάρισε για την ομάδα του στο 57ο λεπτό, ενώ στο 73ο έκανε το 3-1 από τη λευκή βούλα.

Για την ιστορία το σκορ άνοιξε η Ντεν Μπος στο 42′ με τον Πόστεμα, ενώ ο ίδιος παίκτης έκανε και το 3-2 στο 81ο λεπτό.

Εκτός από τα δύο γκολ του Γιακουμάκη και ο Αρίας σκόραρε για την Φένλο στο 60′ και ο Πατσόνικ διαμόρφωσε το τελικό 4-2 στο 89′.

Να υπενθυμίσουμε ότι η ομάδα του Γιακουμάκη προερχόταν από την βαριά ήττα από τον Αγιαξ με 13-0.