Ηχηρή σφαλιάρα για Λέστερ από την Γουέστ Χαμ!

Σίφουνας η Γουέστ Χαμ διέλυσε με 3-0 την Λέστερ και την υποχρέωσε στην πρώτη φετινή της ήττα, στην τέταρτη αγωνιστική της Premier League.
Ανώμαλα προσγειώθηκε η Λέστερ μετά τον θρίαμβο επί της Μάντσεστερ Σίτι.
Η αντίπαλος της ΑΕΚ στους ομίλους του Europa Leagueηττήθηκε με 3-0 από την Γουέστ Χαμ στο «King Power Stadium», μετά από τραγική εμφάνιση.

Οι Λονδρέζοι άνοιξαν το σκορ στο 14’ όταν ο Αντόνιο βρέθηκε αφύλακτος μπροστά στην εστία της Λέστερ και με κεφαλιά νίκησε τον Σμάιχελ, ενώ με σουτ του Φορνάλς στο 34’ έκαναν το 2-0.

Στην πρώτη ευκαιρία των «Αλεπούδων» στο ματς, ο Έβανς στο 47’ σούταρε άουτ, με την Γουέστ Χαμ να βρίσκει ξανά δίχτυα στο 83’ με τον Μπόουεν.

Η Λέστερ «ξύπνησε» στο φινάλε, με τον Βάρντι να χάνει σπουδαία ευκαιρία στο 90+1’ με το σουτ του να περνάει λίγο έξω από το δοκάρι, ενώ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μπαρνς έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, ωστόσο το γκολ δεν μέτρησε ως οφσάιντ.