Με το δεξί και η Κ17 της ΑΕΚ, 0-1 τον Πανιώνιο!

Η ομάδα Κ17 της ΑΕΚ νίκησε 1-0 την αντίστοιχη του Πανιωνίου σε εκτός έδρας αγώνα για την 1η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ17 της Super League 2020-21 που πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο των Τραχώνων.
Η ομάδα του Ιβάν Νεντέλκοβιτς κυριάρχησε και το αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε με πλασέ στο 62ο λεπτό ο Γιάννης Πιτιλάκος, ο οποίος είχε περάσει ως αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο, αξιοποιώντας συνδυασμό του Στάθη Καραγιαννίδη με τον Θεόδωρο Κοντό.
ΑΕΚ (Ιβάν  Νεντέλκοβιτς): Μαρίνης, Τρέμμας, Αντωνόπουλος, Καραστέργιος, Χαλίλι, Καραγιαννίδης, Τσίρης (Μούτσα) Λαντίκας (Πιτιλάκος) Κυρσανίδης (Φωτόπουλος) Παπαθανασίου, Κοντός (Κοντάκης).