«Τελειώνει» την πρόκριση στο ΟΑΚΑ η Ένωση!

Η ΑΕΚ δεν κατάφερε να καθαρίσει από το πρώτο ματς την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου μένοντας στο 1-1 με τον μαχητικό Παναιτωλικό στο Αγρίνιο.
Στη ρεβάνς του ΟΑΚΑ την επόμενη εβδομάδα θα ξεκαθαρίσουν τους λογαριασμούς τους για την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου Παναιτωλικός και ΑΕΚ μετά το 1-1 στο Αγρίνιο.
Οι «κιτρινόμαυροι» προηγήθηκαν στο 32’ με το πρώτο γκολ του Σβάρνα, αλλά το διπλό λάθος του Τσιγκρίνσκι στο 60’ έδωσε την ευκαιρία στον Ντάουντα να ισοφαρίσει.

Ανώτερη η «Ένωση», αλλά φλύαρη στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και νευρική στο δεύτερο ημίχρονο όπου δέχτηκε και πέντε κίτρινες κάρτες. Ντεμπούτο για τον 19χρονο Χριστόπουλο στα τελευταία λεπτά.