Τερματοφύλακας έπιασε πέναλτι στο 89' και σκόραρε στο 96' από την άσπρη βούλα! (vid)

Ήρωας για την Αλ Χιλάλ στον αγώνα με την Αλ Ραέντ έγινε ο τερματοφύλακάς της, Αμπντουλάχ Αλ Μαϊούφ, ο οποίος στο 89' έπιασε πέναλτι για το 2-2 και στο 96' έκανε το 3-1 για την ομάδα του από την άσπρη βούλα.
Μεγάλος ήρωας για την Αλ Χιλάλ ήταν ο τερματοφύλακάς της, Αμπντουλάχ Αλ Μαϊούφ, στον αγώνα με την Αλ Ραέντ, σφραγίζοντας τη νίκη της ομάδας του με τρόπο ονειρεμένο για τον ίδιο.
Στο 89ο λεπτό απέκρουσε, αποσοβώντας το 2-2 και στις καθυστερήσεις έτρεξε στην αντίπαλη περιοχή και ανέλαβε να εκτελέσει το πέναλτι που κέρδισε η Αλ Χιλάλ, γράφοντας το 3-1.

Μια στιγμή που δεν πρόκειται να ξεχάσει ποτέ του...