Σόου Κορομηλά: 4 γκολ στο 8-1 της Κ19 της ΑΕΚ κόντρα σε ομάδα Γ’ εθνικής!

Μεγάλη νίκη με καταπληκτική εμφάνιση της Κ19 της ΑΕΚ!
Συγκεκριμένα, η ομάδα του Ηλία Καλοπήτα νίκησε 8-1 τον Κιθαιρώνα Καπαρελλίου που αγωνίζεται στη Γ’ Εθνική σε φιλικό αγώνα που διεξήχθη στις εγκαταστάσεις της Ακαδημίας της ΑΕΚ στα Σπάτα.

Η Ένωση προηγήθηκε μάλιστα 7-0 στο ημίχρονο και μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο 17χρονος μεσοεπιθετικός Γιάννης Κορομηλάς που πέτυχε τέσσερα γκολ, όλα με εξαιρετικά πλασέ. Ένα πέναλτι του Γιάννη Σαρδέλη, ένα πλασέ του Ευθύμη Χριστόπουλου κι ένα σουτ του Θεοδόση Μαχαίρα διαμόρφωσαν το σκορ του ημιχρόνου. Το όγδοο τέρμα για τους κιτρινόμαυρους ήρθε με σουτ του Μιχάλη Τόλιου, ενώ για τον Κιθαιρώνα μείωσε ο Αποστολόπουλος.

Ο Ηλίας Καλοπήτας παρέταξε ως αρχική ενδεκάδα τους Καλούδη, Λιωνή, Αρβανίτη, Καραβίδα, Σταμούλη, Κώτσιο, Τσέλιο, Σαρδέλη, Κορομηλά, Μαχαίρα, Χριστόπουλο. Στο δεύτερο μέρος αγωνίστηκαν και οι Κυριτσάς, Μεταξάς, Κάτσικας, Ματζουρανάκης, Τσαρούχας, Δημητρίου, Τόλιος, Κρητικός