«Έξαλλος» ο Μελισσανίδης, έντονες διαμαρτυρίες στον διαιτητή!

Εντονος εκνευρισμός επικρατούσε στην ΑΕΚ για τον τρόπο που σφύριζε ή… δεν σφύριζε ο Ελβετός διαιτητής στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα  ΑΕΚ - ΠΑΟΚ.
Εκτός από τις έντονες διαμαρτυρίες του Βασίλη Δημητριάδη που του στοίχησαν και μια κίτρινη κάρτα, ο Ελβετός διαιτητής δέχτηκε και τις διαμαρτυρίες του Δημήτρη Μελισσανίδη αλλά και του Γιάννη Παπαδόπουλου.
Συγκεκριμένα ο ηγέτης της ΑΕΚ πήγε στο ημίχρονο στα αποδυτήρια και σε έντονο υφος διαμαρτυρήθηκε στον διαιτητή για τον τρόπο που έπαιζε τις δύο ομάδες στο πρώτο ημίχρονο.  “Τα φάουλ είναι 11-2, δώσε και σε εμάς κανένα φαουλ" ειπώθηκε μεταξύ άλλων από τον Μελισσανίδη.

Στο τέλος του αγώνα παρά το γκολ που ακυρώθηκε και θα μπορούσε να στοιχίσει την ήττα στην ΑΕΚ δεν υπήρξε συνέχεια και όλα κύλησαν ήρεμα. Ο διαιτητής σύμφωνα με πληροφορίες έχει γράψει ότι την φράση που του είπε ο Μελισσανίδης και στο φύλλο αγώνος.