Νίκη (24-49) και γιορτή στην Κρήτη!

Τη νίκη με 49-24 εκτός έδρας πανηγύρισε η ομάδα μπάσκετ με αμαξίδιο της ΑΕΚ, αλλά και οι φίλοι της “Ένωσης” που βρέθηκαν στο κλειστό γήπεδο Σούδας των Χανίων.
Το γήπεδο βάφτηκε στα… “κιτρινόμαυρα” με τους αθλητές μας να ανταποδίδει το χειροκρότημα και να γιορτάζει με τον καλύτερο τρόπο τα 95 χρόνια από την ίδρυση του Συλλόγου.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο πρώτο δεκάλεπτο οι “κιτρινόμαυροι” τα βρήκαν σκούρα κόντρα στους Αετούς, ωστόσο διατήρησαν το προβάδισμα με βραχεία κεφαλή (11-12). Από το δεύτερο δεκάλεπτο και έπειτα, η “Ένωση” επέβαλλε τον ρυθμό της και ανέβασε τη διαφορά, φτάνοντας μάλιστα στο δεύτερο ημίχρονο και σε διψήφια επίπεδα.

Μετά το τέλος του αγώνα οι παίκτες της ΑΕΚ φωτογραφήθηκαν με τον κόσμο και γιόρτασαν τα 95 χρόνια του Συλλόγου μέσα σε εξαιρετικό και… “ενωσίτικο” κλίμα. Τέλος, μαζί με την ομάδα βρέθηκε και ο φροντιστής της ομάδας βόλεϊ ανδρών, Νίκος Τσάπος.

Αετοί Κρήτης – ΑΕΚ 24-49

Τα δεκάλεπτα: 11-12, 17-21, 22-35, 24-49.