Αν αγαπάς το ποδόσφαιρο, αγαπάς το πρώτο ημίχρονο της Μπαρτσελόνα! (vids)

Δεν έχει τελειώσει το ματς, αλλά η Μπαρτσελόνα προηγείται ήδη με 3-0 στην έδρα της Εσπανιόλ στο πρώτο ημίχρονο και το ένα γκολ είναι πιο απολαυστικό από το άλλο.
Είναι το ντέρμπι της Καταλονίας, παρά το γεγονός ότι η Μπαρτσελόνα απέχει... χιλιόμετρα από τη συμπολίτισσά της, την Εσπανιόλ.

Πολλές φορές αυτή η διαφορά δεν έχει φανεί στον αγωνιστικό χώρο, αλλά απόψε η εμφάνιση της Μπαρτσελόνα είναι απολαυστική, κάνοντας ακόμα και τους αντιπάλους της να υποκλιθούν στα κατορθώματά της στο πρώτο 45λεπτο.

Το 1-0 της Μπαρτσελόνα με την απίθανη εκτέλεση φάουλ του Μέσι:

Η εκπληκτική ενέργεια του Ντεμπελέ για το 2-0:

Και το 3-0 από τον Σουάρες που έμεινε όρθιος στους... κραδασμούς και πέρασε την μπάλα από το μοναδικό σημείο που θα μπορούσε να σκοράρει: