Στην ΑΕΚ το Super Cup του Futsal!

Σε «κιτρινόμαυρα» χέρια κατέληξε ο πρώτος τίτλος της σεζόν στο Futsal, καθώς η ΑΕΚ επικράτησε σε ένα αμφίρροπο παιχνίδι με 4-3 του ΔΟΥΚΑ για τον θεσμό του Super Cup.
Η περσινή κυπέλλούχος Ελλάδας ΑΕΚ του Γιάννη Ζιάβα ξεκίνησε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο τις υποχρεώσεις της για την νέα σεζόν στο Futsal μιας και πήρε το Super Cup κόντρα στον ισχυρό και πρωταθλητή Δούκα.

Το σπουδαίο παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε στο κλειστό του ΔΑΙΣ η ΑΕΚ πήρε γρήγορο προβάδισμα στο σκορ έχοντας διαφορά δύο τερμάτων (2-0 και 3-1), με την ομάδα των Εκπαιδευτηρίων να μειώνει στο γκολ (3-2) με το φινάλε του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος μάλιστα ο Δούκας έφτασε στην ισοφάριση με γκολ καραμπόλα και ενώ το παιχνίδι όδευε προς την παράταση ένα γκολ της ΑΕΚ αρκούσε για να της δώσει την νίκη και τον τίτλο (4-3).