Έκανε το «μπαμ» η ΤΣΣΚΑ Μόσχας! (video)

Με το «καλημέρα» η ΤΣΣΚΑ Μόσχας έκανε το… μπαμ κι επικρατώντας 2-1 της Μπενφίκα στη Λισσαβώνα βλέπει τις ελπίδες της για πρόκριση να πολλαπλασιάζονται.

Το καλύτερο δυνατό ξεκίνημα στη φάση των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ πέτυχε η ΤΣΣΚΑ Μόσχας. Οι Ρώσοι νίκησαν 2-1 την Μπενφίκα μέσα στην Πορτογαλία και με αυτό το αποτέλεσμα μπορούν από την πρεμιέρα κιόλας να αισθάνονται λίγο πιο ενισχυμένοι στη μάχη για την πρόκριση.

Πάντως οι γηπεδούχοι ήταν εκείνοι που άνοιξαν το σκορ, όταν ο Σεφέροβιτς μετά από ένα στείρο πρώτο ημίχρονο, κατάφερε στο 50’ να σημειώσει γκολ.

Η χαρά των Πορτογάλων ωστόσο δεν κράτησε πάρα πολύ. Παρά το γεγονός ότι είχαν πολύ μεγαλύτερη κατοχή της μπάλας, οι Ρώσοι μπόρεσαν να εκμεταλλευτούν στο απόλυτο τις ευκαιρίες που τους παρουσιάστηκαν. Το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Βιτίνιο στο 63’ έφερε το ματς στα ίσια και μόλις 8 λεπτά αργότερα ο Ζαμαλεντίνοφ διαμόρφωσε το τελικό 2-1.