Άλλο χάνω και άλλο ΞΕΦΤΙΛΙΖΟΜΑΙ..

Χάλασε τις εντυπώσεις η Ένωση με την απαράδεκτη εικόνα του δεύτερου ημιχρόνου όπου σταμάτησε και να προσπαθεί και έχασε με συντριβή (67-105) απο τον ΠΑΟ.

Χωρίς να μπορέσει να ανταποκριθεί σε κανένα σημείο στις απαιτήσεις του 4ου ημιτελικού, η ΑΕΚ γνώρισε την ήττα με 105-67 από τον Παναθηναϊκό, ο οποίος καθάρισε για άλλη μια φορά με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Νικ Καλάθη, που τελείωσε το ματς με 17 πόντους. Από τη στιγμή που η Ένωση δεν μπόρεσε να κρατήσει σε λογικά επίπεδο τη διαφορά στο τέλος του ημιχρόνου (οι 12 πόντοι έγιναν 20 σε 3 λεπτά), η κατάσταση ήταν, φυσιολογικά, μη αναστρέψιμη. Ο πληγωμένος εγωισμός των παικτών του Παναθηναϊκού, μιας ομάδας που τερμάτισε στην 4η θέση στο Πρωτάθλημα της Ευρωλίγκας, μίλησε.

Ωστόσο η εικόνα της ΑΕΚ στην 4η περίοδο ήταν απαράδεκτη και χάλασε τελείωσε τις καλές εντυπώσεις που είχαν δημιουργηθεί από τις προηγούμενες αναμετρήσεις με τους πράσινους.